صهبای حق

خاکریز مجازی

صهبای حق

خاکریز مجازی

صهبای حق

۱ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

بسم الله االرحمن الرحیم

اللهم صل علی محمد وآل محمد و عجل فرجهم

"گسترش فزاینده‌ فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی به ویژه شبکه‌ی جهانی اینترنت و آثار چشمگیر آن در ابعاد زندگی فردی و اجتماعی، و لزوم سرمایه گذاری وسیع و هدفمند در جهت بهره گیری حداکثری از فرصت های ناشی از آن در جهت پیشرفت همه جانبه کشور و ارائه خدمات گسترده و مفید به اقشار گوناگون مردم و همچنین ضرورت برنامه ریزی و هماهنگی مستمر به منظور صیانت از آسیب های ناشی از آن اقتضا می‌کند که نقطه‌ی کانونی متمرکزی برای سیاستگذاری، تصمیم‌گیری و هماهنگی در فضای مجازی کشور بوجود آیده این مناسبت شورای عالی فضای مجازی کشور با اختیارات کافی به ریاستِ رئیس جمهور تشکیل می گردد لازم است به کلیه‌ی مصوبات آن ترتیب اثر قانونی داده شود."قسمتی از حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی در تشکیل شورای عالی فضای مجازی

تشکیل شورای عالی فضای مجازی، در این اوضاع نابسامان فضای مجازی  و به تبع آن آلودگی هوای فرهنگی و امنیتی کشور، هوشمندانه ترین تدبیری بود که از سوی پرچمدار بصیر انقلاب اسلامی در این حوزه صورت پذیرفت.

اهمیت این شورا را به وضوح می تواناز این سخن  امام خامنه ای متوجه شد: «لازم است به کلیه‌ی مصوبات آن ترتیب آثار قانونی داده شود» .

بعد از تشکیل این شورا و در ظلمت کده مجازی کشور،نور امیدی درقلب دغدغه مندان فرهنگی سو سو زد، انتظار می رفت که دستور معظم له مبنی بر ایجاد شبکه ملی اطلاعات و به زبانی ساده تر اینترنت ملی  دراسرع زمان و با تکیه بر توانمندی های داخلی نصب العین اعضاء علی الخصوص ریاست شورا قرار بگیرد، لیکن شاهد آن بودیم که هیچ اقدام قابل توجهی از سوی این شورا تا کنون انجام نپذیرفته است.

از مهمترین علت های ذبح دستورات حضرت امام خامنه ای ، مجموعه های موازی شورای عالی فضای مجازی می باشد که محوریت شورا را در تصمیم گیری و نهایتا قانون گذاری  کمرنگ نموده است. 40 دستور زمین مانده وحکم خاک خورده ی امام خامنه ای و علی الخصوص، موضوع اینترنت ملی یا همان شبکه ملی اطلاعات،قربانی این مجموعه های موازی گردیده است. شوراهای موازی من جمله کمیسیون فناوری ارتباطات و اطلاعات، شورای عالی اطلاع رسانی دولت، شورای عالی افتا، شورای عالی انفورماتیک، ستاد فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیر ساخت و مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد از جمله مجموعه های دولتی هستند که موازی شورای عالی فضای مجازی قدم بر می دارند.مجموعه هایی موازی که با مدیریت برخی اصحاب ضد انقلاب واعضای احزاب منحله ای همچون مشارکت، مجاهدین انقلاب اسلامی و دفتر تحکیم وحدت مشغولبه فعالیت هستند. پر واضح است که چنین تفکرات مسمومی که منشاء ضد انقلابی دارند اجازه ایجاد بستر ملی برای داشتن اینترنتی امن، ارزان و سریع را به نیروهای متخصص داخلی نخواهند داد و تمام امکاناتی که مختص دولت است را در راه جولان دادن دشمنان در فضای مجازی کشور به واسطه حضور اینترنت نجس آمریکایی به کار می گیرند. چنین تفکرات مردودیباعث ایجاد سلطه ی فرهنگی وسیاسی بیگانگان بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شوندو استقلال و امنیت آن را به مخاطره می اندازند. این چنین است که نجس افزارهای صهیونیستی وابسته به سازمان های جاسوسی دولت های تروریستی در فضای مجازیکشور مانند تلگرام، واتس اپ، اینستاگرام و...  که میتوان گفت